Skt. Nicolai Kirke

Medlemmer efter valget november 2016



Johnny Winther Holbech

Liste: Socialdemokratiet
Formand og kontaktperson
Underskriftsberettiget, formand for Valgbestyrelsen
Forretningsudvalget (formand), Økonomiudvalget (formand), kontaktperson til Genbrugsbutikken, 
kontaktperson til Sangmarathon, Jubilæumsudvalget

Birte Kofod

Liste: Kirkeligt Centrum
Næstformand
Underskriftsberettiget, medlem af Valgbestyrelsen
Kirkegårdsudvalget
Forretningsudvalget, Økonomiudvalget, Musikudvalget,
Børne- og ungdomsudvalget, Jubilæumsudvalget

Holger Pii

Liste: Kirkeligt Centrum
Kirkeværge
Økonomiudvalget, Boligudvalget (formand), PR-udvalget

Anette Kaas

Liste: Evangelisk Luthersk Mission
Kasserer; medlem af Valgbestyrelsen
Forretningsudvalget, Økonomiudvalget, Boligudvalget, Musikudvalget (formand),
Børne- og ungdomsudvalget, kontaktperson til Sangmarathon

Bente Helvig Færgemand

Liste: Kirkeligt Centrum
Kirkeudvalget, Arrangementsudvalget, Flygtningeudvalget

Birthe Lise Nielsen

Liste: Socialdemokratiet
Kirkeudvalget, Kirkegårdsudvalget, Musikudvalget, 
Arrangementsudvalget, Flygtningeudvalget

Jens Christian Hansen

Liste: Luthersk Mission
Kirkeudvalget, Sogneaftenudvalget, Menighedsplejeudvalget,
Børne- og ungdomsudvalget, Flygtningeudvalget

Jonna Merete Hermann

Liste: Socialdemokratiet
Kirkeudvalget, Økonomiudvalget, Boligudvalget, 
Arrangementsudvalget, Sogneaftenudvalget

Ole Hansen

Liste: Socialdemokratiet
Kirkegårdsudvalget, Boligudvalget

Lis Ingrid Marker Stormly

Liste: Socialdemokratiet
Musikudvalget, PR-udvalget

Lone Elise Thrane

Liste: Kirkeligt Centrum
Kirkeudvalget (formand), Sogneaftenudvalget,
Flygtningeudvalget, Jubilæumsudvalget

Majken Britta Schou Taxbro

Liste: Kirkeligt Centrum
Musikudvalget, Arrangementsudvalget, 
Menighedsplejeudvalget

Poul Henrik Bech Hansen

Liste: Indre Mission
Kirkegårdsudvalget (formand), Boligudvalget,
Arrangementsudvalget

Poul Rostgaard

Liste: Kirkeligt Centrum
Kirkegårdsudvalget, Boligudvalget,
Arrangementsudvalget (formand)

cookie information